یادداشت شماره 706
        

چشم مردم به «مهندسان انتخابات » بیش‌تر روشن
آقای آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان که آگاهی‌های ویژه و فراگیری از روند انتخابات ( ریاست جمهوری ، مجلس شورای اسلامی و شورای‌های اسلامی شهر و روستا ) دارند ، دیروز در حاشیه‌ی ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر ، به مساله‌ی انتخابات اشاره کردند و به روشنی و بدون گذاردن کوچک‌ترین جای ابهام ، گفتند : « متاسفانه یکی از مشکلات ما این است که خرید آرا در حال رایج شدن است و همین مساله باعث می‌شود ، مجلس شورای اسلامی ، مرکزی برای سرمایه‌داران و پول‌داران می‌شود یعنی هرکسی پول بیش‌تری دارد ، می‌تواند به مجلس برود » . سخنانی بسیار آموزنده ، هشدار دهنده و « خطر‌ساز » برای کشور ، تمامیت‌سرزمینی ایران و استقلال ملی .
 این بدان معناست که افزون بر چپاول‌گران ، قاچاق‌چیان ،  بند و بست‌چیان و ... ، بیگانگان نیز می‌توانند با « شل‌کردن سرکیسه » عوامل خود را وارد مجلس شورای اسلامی کنند . شاید ، بهره‌گیری از نفرت‌پراکنی قومی و تجزیه‌خواهی علنی در جریان انتخابات اخیر و نیز انتخابات پیشین مجلس شورای اسلامی ، با پول بیگانگان بوده است . واژگانی مانند این که   « من ترک هستم » و رای آوردن ، از نمونه‌های بارز دخالت پول های حکومت‌های باکو و آنکارا در انتخابات است ؟!
البته آقای آیت‌الله جنتی ، به دلایلی که آشکار است ، مساله را در حد نمایندگان مجلس شورای اسلامی محدود کردند ؛ اما مساله‌ی پول و خرید رای به طور حتم در انتخابات ریاست جمهوری و نیز شورای اسلامی شهر و روستا نیز کاربرد دارد !
در آستانه‌ی انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی ، آقای وزیر کشور ، در باره‌ی « ورود پول‌های‌کثیف به انتخابات »‌هشدار دادند ؛ اما پس از آن که فهرست دولتی به طور کامل از تهران انتخاب شد ، دیگر این مساله را دنبال نکردند ؛ گویا پول‌های صرافی دوران « جمشید بسم‌الله » کارساز بودند .
امروز با این گفته‌ی آشکار و روشن آقای آیت‌الله جنتی ، خطری که تمامیت ارضی و یک‌پارچگی ایران را تهدید می‌کند ، وجود احتمالی نمایندگانی است که با پول بیگانگان ( از ترک‌ها و عرب‌ها گرفته تا آمریکا و روس و انگلیس و ... ) به مجلس شورای اسلامی راه یافته اند . این خویش‌کاری بازرسی‌کل کشور ، شورای نگهبان و نیز دستگاه‌های اطلاعاتی است تا این افراد را شناسایی کنند .
دوشنبه 12 امردادماه 1359 ـ هوشنگ طالع

---------------------------------

« گفت‌وگو روی میز خاورمیانه »

برای آگاهی از مسایل خاورمیانه و مسایل وابسته به آن در سطح جهان و نیز مسایل ایران، هم راه با تفسیر و بررسی این مسایل از دیدگاه منافع ملی ، شنونده‌ی « شنیدارگاه » منافع ملی به نشانی زیر باشید : http://manafemelli.persianblog.ir/
نشست‌ها ‌بر روی « میز خاورمیانه » هر پنج‌شنبه در میان برگزار می‌گردند .

 

 

منبع : روزنامک |یادداشت شماره 706 / چشم مردم به «مهندسان انتخابات » بیش‌تر روشن
برچسب ها : انتخابات ,شورای ,اسلامی ,مجلس ,مسایل ,آقای ,شورای اسلامی ,مجلس شورای ,انتخابات اخیر ,آقای آیت‌الله ,آیت‌الله جنتی ,مجلس شورای اسلامی ,انتخابات