یادداشت شماره 705
                                 

     پایگاه گلوبال ریسرچ :
 آمریکا و عربستان به دنبال ایجاد درگیری‌های قومی و تجزیه‌ی یران هستند
به گزارش خبرگزاری فارس ، پایگاه گلوبال ریسرچ در گزارش گسترده‌ای می‌نویسد : آمریکا و عربستان سعودی  با مهندسی مجموعه‌ای از بحران ها ... درپی ایجاد درگیری‌های قومی و در نتیجه تجزیه‌ی ایران هستند .
در این میان نیازی به مداخله از بیرون نیست ؛ بلکه دولت یازدهم با تکیه بر « قوم‌گرایی » برای کسب رای « به هربها » و سپس راه‌اندازی معاونت اقوام واقلیت‌ها و نیز عمل‌کرد برخی نمایندگان به اصطلاح اصلاح‌طلب برای کسب رای واعلام این که « ترک » هستند و نیز نقش دانشگاه آزاد اسلامی در یاری رسانی به همایش‌هایی مانند : « نژادپرستی ایرانیان » در هم‌گامی با شبکه‌ی « العربیه » سعودی و نقش باشگاه فوتبال تراکتور سازی در راستای « قبح‌زدایی » از بیگانه‌پرستی با حمل و برافراشتن پرچم‌های بیگانگان در خیابان‌ها و ورزشگاه‌ها ، برداشتن تندیس فردوسی از میدان شهر سلماس وسیله‌ی شهردار و برخی عناصر شورای شهر و حمل آن با کمپرسی شهرداری ، ایجاد بلوای قومی برنامه‌ریزی شده از سوی روزنامه ایران ( روزنامه رسمی دولت ) ، باز گذاردن دست تجزیه‌طلبان در آذربایجا شرقی و غربی و ندیده گرفتن یاری‌های مالی و اطلاعاتی کنسول‌گری های ترکیه و جمهوری اران ( با نام قلابی آذربایجان ) به حرکت‌های قوم‌گرایی و تجزیه‌طلبی و ... نیازی به هزینه کردن عربستان و آمریکا برای ایجاد تنش‌های قومی در ایران ، باقی نمی‌گذارد .
 از سوی دیگر ، گفته‌های رییس مجلس شورای اسلامی که : ملت ایران پیش از اسلام فاقد فرهنگ و تمدن بود و یا گفته‌ی نایب‌رییسان ایشان که : « من هیچ احساسی به ایران ندارم » و یا « من ترک هستم » و ... در راستای کامل برنامه‌ریزی‌های آمریکا و عربستان سعودی برای ایجاد تنش قومی و تجزیه‌ی ایران می‌باشند .
از یاد نبریم که باشگاه تراکتورسازی تبریز متعلق به یکی از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران است و وزارت کشور در برابر گستاخی شهردار و تنی چند از اعضای شورای شهر سلماس ، هیچ‌گونه واکنشی نشان نداد که گویای هم‌اوایی دولت یازدهم با این‌گونه اعمال است .
از سوی دیگر ، دستگاه‌های اطلاعاتی با سکوت در برابر تظاهرات تجزیه‌طلبانه ، موجب تجری آنان می‌گردد و ارشاد اسلامی با دادن پروانه‌ی چاپ به کتاب‌های با محتوای تجزیه‌طلبی و نفرت‌افکنی قومی و ... ، پیشاپیش آمریکا و عربستان در حرکت‌اند و با این روند ، نیازی به هزینه‌ی پول و برنامه‌ریزی از سوی آمریکا و عربستان سعودی برای ایجاد  درگیری‌های قومی و تجزیه‌ی ایران ، نیست ! دوستان ، سخت دست‌اندرکار اند ؟!
یک‌شنبه 10 امردادماه 1395 ـ هوشنگ طالع

 

 

منبع : روزنامک |یادداشت شماره 705 / پایگاه گلوبال ریسرچ : آمریکا و عربستان به دنبال ایجاد درگیری‌های قومی و تجزیه‌ی
برچسب ها : قومی ,عربستان ,آمریکا ,ایجاد ,تجزیه‌ی ,درری‌های ,درری‌های قومی ,تجزیه‌ی ایران ,پایگاه گلوبال ,ایجاد درری‌های ,گلوبال ریسرچ ,پایگاه گلوبال ر